FOLIE GRZEWCZE RED SNAKE

Oszczędne folie grzewcze i fotowoltaika

Folia Grzewcza – oszczędna i praktyczna


Instalacja folii grzewczych w Polsce to wciąż nowość, mimo że w krajach takich jak: Dania, Szwecja i Norwegia jest to rozwiązanie wykorzystywane z dużym powodzeniem od wielu lat. Skandynawowie jako jedni z pierwszych docenili wygodę tego typu instalacji, jej niewielki koszt oraz fakt, że montaż przebiega szybko i nie wymaga dużej ingerencji w strukturę budynku. My, Polacy, dopiero przekonujemy się do ogromnych możliwości tego systemu i zysków z niego płynących.

Czym jest folia grzewcza?


Folia grzewcza to wyjątkowo cienki materiał (ma nie więcej niż 0,5mm), który wykorzystuje się przede wszystkim jako ogrzewanie podłogowe pod panele — zarówno tradycyjne, jak i laminowane — ale również w przypadku ścian i sufitów. Elementy odpowiadające za ogrzewanie to paski grafitowe, które są ułożone w małych odstępach na całej długości folii. (Można na to spojrzeć również w taki sposób, że każdy pasek jest osobnym źródłem ogrzewania.) Ich największym plusem jest to, że zajmują niemal całą powierzchnię folii, dzięki czemu możemy liczyć na równomierne ogrzewanie w całym pomieszczeniu. Jest to niezmiernie ważne dla samych paneli, które nie będą się rozwarstwiały z powodu punktowych przegrzań.

Łatwy montaż


To kolejna zaleta tej technologii. Jako że folia grzewcza jest cieniutka, jej instalacja w żaden sposób nie wpływa na późniejszy montaż paneli. Jest to duży postęp w porównaniu do mat grzejnych, które są grubsze i nierówno nagrzewane, co stanowi problem, jeśli chodzi o uzyskanie równej powierzchni. Po wyłożeniu podłogi folią grzewczą wystarczy nakryć ją pianką wygłuszającą i kontynuować normalne kładzenie paneli.

Ponadto — co jest trudne do osiągnięcia w przypadku innych systemów — mamy możliwość albo wykorzystania folii jako głównego systemu ogrzewania, albo jako wsparcie do już istniejącego. W drugim wypadku możemy postawić na dogrzanie miejscowe, montując folię na określonym kawałku podłogi lub stosując ją pod wykładziną czy dywanem. Powierzchnia, na której możemy zamontować folię zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Oszczędność na wiele sposobów


Ogólnie uważa się, że ogrzewanie, którego źródłem jest energia elektryczna, jest jednym z najdroższych sposobów ocieplenia budynku. Jest to prawdą tylko wtedy, kiedy mówimy o ogrzewaniu konwekcyjnym, opartym na tradycyjnych grzejnikach na prąd. Tymczasem w przypadku zastosowania folii grzewczych mamy do czynienia z sytuacją zgoła inną. Te nowoczesne systemy udowadniają, że potrafią zredukować koszty eksploatacyjne o nawet 60%, co czyni je jednymi z najbardziej wydajnych na rynku!

Nie jest to jedyny sposób w jaki możemy oszczędzać, decydując się na instalację folii grzewczych. Dzięki prostocie montażu, która wymaga jedynie podłączenia ogrzewania do źródła zasilana, unikamy konieczności tworzenia pełnej instalacji cieplnej oraz poświęcania jednego z domowych pomieszczeń na kotłownię. Jest to nie tylko oczywista oszczędność miejsca, ale również pieniędzy i kłopotów. Jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność konserwacji oraz odpowietrzania tradycyjnych instalacji grzewczych, a także ryzyko związane z zaczadzeniem czy możliwym wybuchem, to folia grzewcza wypada pod tym względem nieskazitelnie. Daje nam gwarancję spokojnej głowy, bo jest systemem grzewczym, który będzie utrzymywał swoją stabilną i najwyższej jakości pracę przez długie lata.

Jeśli dodatkowo zainwestujemy w energię odnawialną pochodzącą z paneli fotowoltaicznych, to możemy ograniczyć koszty ogrzewania niemal do zera. Cały prąd niezbędny do zasilenia folii grzewczych będzie bowiem pochodził z promieni słonecznych. Takie uniezależnienie się od dostawców prądu jest nie tylko wygodne, ale również wpływa pozytywnie na środowisko naturalne.

Pozytywny wpływ na zdrowie domowników


Instalacja folii grzewczych to nie tylko oszczędność, ale również dbanie o zdrowie każdego, kto przebywa w budynku. To dlatego, że folie grzewcze działają na podczerwień, która w pierwszej kolejności ogrzewa elementy budynku, a nie powietrze, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych. Ta cecha jest na równi oszczędna (nagrzane struktury budynku skuteczniej ogrzewają wnętrze), co zdrowa, ponieważ gdy temperatura powietrza wynosi więcej niż 22°C (jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania konwekcyjnego), nasza błona śluzowa ulega podrażnieniu. Może to wpływać na rozwój różnych chorób i alergii.

Ponadto ogrzewanie tylko powietrza skutkuje zimnymi ścianami, a to sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, które w oczywisty sposób wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Dzięki systemowi folii grzewczych zadbamy o to, by temperatura ścian i powietrza w domu była jednakowa, co poprawi nie tylko nasz komfort i samopoczucie, ale również zmniejszy ogólne koszty ogrzewania.

Fotowoltaika


Coraz więcej osób prywatnych oraz firm świadomie podchodzi do tego, skąd bierze się ich energia. Jedni robią to z pobudek czysto ekonomicznych, inni ze względu na chęć życia w zgodzie ze środowiskiem, jednak wszyscy znajdują rozwiązanie w tym samym miejscu — w fotowoltaice. Panele fotowoltaiczne pozwalają podmiotom prywatnym oraz gospodarczym w dużej mierze uniezależnić się od konwencjonalnych dostawców energii, a równocześnie są jej odnawialnym źródłem.

Oszczędność na miarę XXI wieku


W zależności od tego, jak dużą inwestycję w panele fotowoltaiczne przewidujemy, możemy albo częściowo, albo w całości uniezależnić się od tradycyjnych dostaw energii. W ten sposób nie tylko zredukujemy rachunki za prąd do niezbędnego minimum, ale jednocześnie uodpornimy się na regularne podwyżki cen prądu, które zwyczajnie przestaną nas obchodzić. Dodatkowym atutem paneli fotowoltaicznych jest to, że są one zielonym źródłem energii, a więc możemy ubiegać się o dofinansowanie do inwestycji, co jeszcze bardziej obniży koszta całej instalacji. Jak widać, w przypadku fotowoltaiki na każdym kroku trafiamy na oszczędności.

W zgodzie ze środowiskiem


Energia odnawialna znaczy tyle, że nie będziemy nią obciążać środowiska naturalnego, bo to z niego ona pochodzi. Ale nie mamy na myśli jedynie prądu elektrycznego — inwestując dodatkowo w odpowiednią instalację grzewczą, możemy niemal całkowicie uniezależnić dom lub firmę od dostaw energii z zewnątrz. Nie trzeba wspominać, że przejście z ogrzewania węglowego lub gazowego na elektryczne, zasilane panelami, pozwoli każdemu z osobna wpłynąć na ochronę naszej wspólnej planety. Panele fotowoltaiczne to przyszłość zielonej energii, dostępna już teraz.

Nasze specjalizacje


Doradztwo wykonawcze

Kompleksowe prace wykończeniowe i remonty

Instalacja folii grzewczych Red Snake

Sprzedaż armatury i płytek

Stolarka

Układanie płytek i płyt ceramicznych

Malowanie z korektą ścian

Konrad Kubicki


Skontaktuj się

Napisz już dziś i dowiedz się więcej
Od 17 lat prowadzę firmę remontowo-budowlaną. Specjalizuję się w wykończeniach wnętrz oraz w przygotowywaniu boksów reklamowych. Przez ostatnie lata udało mi się stworzyć bardzo zgrany i profesolnalny zespół, który nie boi się nawet największych wyzwań. Pracownicy, podobnie jak i ja, na pierwszym miejscu stawiają  jakość i zadowolenie klienta. Dlatego też dbamy o to by każda praca była wykonywana jak dla nas samych.
Konrad | Założyciel i właściciel firmy

Od 17 lat prowadzę firmę remontowo-budowlaną. Specjalizuję się w wykończeniach wnętrz oraz w przygotowywaniu boksów reklamowych. Przez ostatnie lata udało mi się stworzyć bardzo zgrany i profesolnalny zespół, który nie boi się nawet największych wyzwań. Pracownicy, podobnie jak i ja, na pierwszym miejscu stawiają  jakość i zadowolenie klienta. Dlatego też dbamy o to by każda praca była wykonywana jak dla nas samych.
Konrad | Założyciel i właściciel firmy

Skontaktuj się